Full Width

Title

Zápis dětí do MŠ

Zápis dětí do Mateřské školy Brnířov na školní rok 2024/2025 proběhne 7. května 2024, od 8 do 11 hod a od 14,30 do 15,30 hod. S sebou doneste rodný list dítěte a platný občanský průkaz zákonného zástupce.
Děti budou přijímány dle kritérií zveřejněných na webu školy. Přijaty budou děti, které do 31.8. 2024 dovrší 3 let.
Těšíme se na nové kamarády!

Den otevřených dveří

Zveme vás na Den otevřených dveří naší školky, který se bude konat 23.4. 2024 od 14.30 do 16:00 hod.
Přijďte nahlédnout do prostor mateřské školy a informovat se o jejím chodu.
Těšíme se na vás!

Muzeum Kdyně

V úterý 26. března se vydáme do parku u muzea ve Kdyni, kde jsou k vidění živé ovečky a MKS Kdyně tam přichystala pro děti Velikonoční stezku.

Sférické kino

V pátek 15. března v dopoledních hodinách děti zažijí netradiční kino – tzv. sférické kino. Ve třídě se nafoukne kopule, do které děti vstoupí a bude jim promítán nejnovější vzdělávací film v technologii 360 stupňů, který dětem umožní pochopit každoroční cestu slunce po obloze spolu se změnami ročních období.
Krátkou ukázku naleznete ZDE.

Návštěva ZŠ v Koutě

Ve čtvrtek 7. března budou mít naši předškoláci možnost stát se už na chvíli školáky. Pozvala nás totiž ZŠ Kout na Šumavě na náhled do hodiny prvňáčků, kde budou děti aktivně zapojeny do výuky.

Návštěva ZŠ v Domažlicích

V úterý 27. 2. 2024 navštívíme s dětmi ZŠ Komenského v Domažlicích, kde budou mít děti možnost vyzkoušet jednoduché chemické pokusy pod vedením paní učitelky chemie a nahlédnout do chovatelského kroužku.

Vyšetření školní zralosti

V pondělí 26.2.2024 bude u nás ve školce prováděno vyšetření školní zralosti. Vyšetření bude provádět PPP Domažlice a bude se testovat připravenost předškoláků k nástupu do první třídy základní školy.
Ostatní děti budou mít standartní denní režim.

Masopust ve školce

V úterý 13.2.2024 proběhne v naší školce Masopust. Jedná se o připomínku lidové tradice, děti i učitelky se převléknou za různé masky, které dětem připraví šikovné maminky.
Vzhledem k počasí proběhne akce ve vnitřních prostorách, kde děti zažijí dopoledne plné her a soutěží.